Inteligentny dom to nieograniczone możliwości programowania i integracji wszystkich urządzeń elektrycznych i multimedialnych obecnych w Twojej prywatnej przestrzeni. Systemy takie w pełni dostosowują się do rytmu życia swoich użytkowników, wprowadzając do niego nową jakość. Sterowanie domem przebiega w wygodny i intuicyjny sposób, lokalnie, zdalnie lub automatycznie. Ogromny potencjał stosowanego przez nas oprogramowania sprawia, że możemy realizować dowolne projekty zarówno w nowych jak i istniejących budynkach. Przy konstruowaniu systemów inteligentnych domów ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Automatyka domowa wprowadza, oprócz komfortu, również nową jakość bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i integracji z Internetem, sterowanie domem, jak też jego monitoring, są łatwe i przebiegają sprawnie, nawet gdy znajdujemy się na drugim końcu świata. Komunikacja z budynkiem przy pomocy smartfona, iPada, czy komputera to już standard w inteligentnych instalacjach.
Inteligentne systemy mogą integrować dowolne urządzenia elektryczne, wprowadzając do domu pełną automatykę. To rozwiązania na miarę XXI wieku.
Inteligentny budynek to takie miejsce, w którym wszystkie dotychczas niezależne instalacje, takie jak: oświetlenie, rolety, audio-video, instalacja grzewcza, system alarmowy, monitoringu i wiele innych – zostają połączone w jeden inteligentny system, który według preferencji i potrzeb mieszkańców – zarządza wszystkimi instalacjami.
Optymalne zarządzanie energią elektryczną i cieplną sprawia, iż realne oszczędności w skali roku sięgają nawet 25%. Inteligentny system zadba o to, aby światła, ciepła i energii elektrycznej było nie więcej, niż potrzeba. Oświetlenie dostosuje się samodzielnie do natężenia oświetlenia słonecznego. Po powrocie do domu zapalą się tylko niezbędne lampy. Zarządzanie systemem ogrzewania budynku również zostaje zoptymalizowane.
Najważniejsze funkcje inteligentnego domu:
· Bezpieczeństwo – Osiągając stabilizację finansową, budując czy kupując dom, pragniemy zapewnić naszej rodzinie luksus, komfort i wygodne, dostatnie życie, ale przede wszystkim, ponad wszelką miarę, pragniemy zapewnić jej najwyższy z możliwych, poziom bezpieczeństwa. To naprawdę przełomowa technologia, która zapewniania domom bezpieczeństwo.
· Oświetlenie – Optymalne sterowanie oświetleniem to nie tylko realne, wymierne oszczędności. To także nowa jakość komfortu. Każdego dnia będąc w domu, wykonujemy różnorodne czynności, które wymagają innego oświetlenia, innej barwy, skupienia, natężenia. Dlatego właśnie inteligentne instalacje pomagają stworzyć odpowiedni nastrój dla każdej sytuacji. Światło tworzy nastrój i klimat.
· Rolety i żaluzje – Funkcja centralnego sterowania roletami i żaluzjami. Przez jeden przycisk automatycznie zamykane są wszystkie okna, a rolety i żaluzje zamykają się szczelnie i dokładnie. Sterowanie możliwe jest również zdalnie, z dowolnego miejsca w jakim się domownicy znajdują.
· Temperatura – Utrzymanie w budynku optymalnej temperatury nie jest sprawą prostą. System inteligentnego domu umożliwia indywidualne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, jakie mamy źródło energii cieplnej, elektro zawory sterują dopływem ciepłej wody do poszczególnych grzejników, czy też instalacji podgrzewanej podłogi. Czujnik temperatury w pomieszczeniu kontroluje pracę tych zaworów i doprowadza ciepło tylko tam, gdzie potrzebne jest w określonych porach dnia. Dzięki temu optymalnie zarządzamy energią cieplną, co pozwoli zaoszczędzić nawet do 30% kosztów.
· Ustawienia osobiste – Inteligentny budynek „pamięta” co domownicy lubią, dostosowuje się do indywidualnych pragnień i oczekiwań, spełnia wszystkie zachcianki i kaprysy swoich użytkowników. Można zaprogramować np.
· funkcja „kolacja” - za dotknięciem jednego przycisku z funkcją „kolacja”, w domu zapalają się delikatne ciepło żółte światła, w tle delikatnie rozbrzmiewa muzyka ulubionej stacji radiowej, ogrzewanie delikatnie zwiększa swoją moc, a ekspres do kawy zaparza nasz ulubiony gorący napój. Samoczynnie zasłaniają się rolety, a my oddajemy się błogiemu wypoczynkowi. Te właśnie wszystkie ustawienia zapamiętał system pod nazwą „kolacja”.
· funkcja „goście” - jeśli odwiedzą niezapowiedziani goście, wystarczy jeden przycisk „goście”, a dom sam przygotowuje się na ich przyjęcie: na podjeździe rozpalają się światła, pomagające gościom bezpiecznie dotrzeć do drzwi domostwa. Automatycznie otwiera się brama wjazdowa. W salonie otwierają się drzwi tarasu, zaczyna rozbrzmiewać donośnie muzyka z ulubionej płyty z muzyką taneczną. Znad ekspresu do kawy już zaczyna unosić się aromat pysznej kawy – dom jest gotowy na przyjęcie gości i wspaniałą zabawę.
Takich indywidualnych ustawień można stworzyć dowolną liczbę. Noc, poranek, wieczór, weekend, goście, wyjazd, praca – dom dostosuje się do rytmu dnia i do osobistych upodobań.
· Wizualizacja – Codzienne zarządzanie i sterowanie inteligentnymi instalacjami może wydawać się wysoce skomplikowane. Technologia oparta na najnowocześniejszym oprogramowaniu i osiągnięciach naukowców faktycznie może budzić początkowo lęk i obawy przed trudnościami w jej obsłudze. Nic bardziej mylnego. Inteligentne instalacje są prostsze w obsłudze niż tradycyjny pilot TV. Łatwość obsługi uzyskano dzięki unikalnej, wizualnej obsłudze wszystkich funkcji. Zaawansowana technologia jeszcze nigdy nie była tak przyjazna swoim użytkownikom. Wystarczy dotknięcie palcem ekranu, na którym ukazuje się poszczególny fragment budynku. Łatwość obsługi sprawia, iż zarządzanie budynkiem jest naprawdę dziecinnie proste i komfortowe. Druga cecha wizualizacji to podgląd wszystkich części budynku. Jeden rzut oka na ekran wystarcza, bez względu na to gdziekolwiek się domownicy znajdują, by upewnić się, że wszystko jest pod kontrolą, a dom jest bezpieczny. Na bieżąco, będąc w pracy czy dalekiej podróży, można sprawdzić, czy wszystkie urządzenia elektryczne są wyłączone oraz czy odpowiednio zasunięte są wszystkie żaluzje czy rolety. Stały monitoring sprawia także, że momentalnie wykryty zostanie każdy nieproszony gość na terenie domu, czy posesji wokół niego.