Montaż przewodów wodno-kanalizacyjnych odbywa się w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych, zachowując prawidłowe właściwości termoizolacyjne. Prace rozpoczynamy jeszcze przed wykonaniem izolacji cieplnej.
Elementy doprowadzające wodę do budynku i odpływy odprowadzające nieczystości na zewnątrz wykonane są z tworzyw i znajdą się docelowo w betonowej posadzce budynku.
Technologia szkieletowa zapewnia bardzo dużą elastyczność w projektowaniu instalacji hydraulicznej domu. Decyduje o tym brak konieczności kucia ścian podczas montażu jej elementów. Dzięki temu montaż kolejnych punktów wodno-sanitarnych jest znacznie prostszy niż w przypadku domów murowanych.
Dzięki prostszemu niż w przypadku technologii murowanej montażowi elementów instalacji hydraulicznej, istnieje możliwość znacznie swobodniejszego rozplanowania jej elementów w budynku. W przypadku ewentualnych napraw, nie trzeba też kuć ścian. Do przeprowadzenia czynności naprawczych, wystarczy zdjąć płytę gipsowo-kartonową.
Szybkość montażu każdej domowej instalacji – w tym także instalacji hydraulicznej – znacznie skraca czas budowy każdego domu, który budujemy w technologii szkieletowej